ელ-ფოსტა: nana.kajaia@bsu.edu.ge
გამოქვეყნებული სამეცნიერო შრომები
- "მასობრივი ლიტერატურის განვითარების თავისებურებანი პოსტსაბჭოთა სივრცეში (ქართული, უკრაინული და რუსული ლიტერატურის მიხედვით)"
ჰუმანიტარული მეცნიერებები ინფორმაციულ საზოგადოებაში - IV, 4, 2023, 000 (თანაავტორ(ებ)ი: მ. თუხარელი) - „ბათუმური ტექსტის“ პოეტიკა კულტურათა დიალოგის ჭრილში
ნიკო ბერძენიშვილის ინსტიტუტის შრომები , XVI ტომი, 2023, 763-771 - ოლგა ტოკარჩუკის მხატვრული სამყარო ("შოტლანდიური თვის" მიხედვით)
"პოლონეთი-საქართველო. ორსაუკუნოვანი დიალოგი" - სამეცნიერო ნაშრომების კრებული, 1, 2022, 245-253
- „ტოტალიტარული საზოგადოების რეცეფცია ე. ზამიატინისა და ნ. დუმბაძის შემოქმედებაში“
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „ინტერდისციპლინარული კვლევების ახალი ჰორიზონტები“, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2023, საქართველო, ბათუმი - О репрезентации библейских мотивов в переводе (по произведениям Н. Думбадзе и Ч. Айтматова)
BILINGUISMO E DIALOGO INTERCULTURALE, Universita’ di Parma e Centro di bilinguismo Lev Tolstoj, 2023, - მასობრივი ლიტერატურის განვითარების თავისებურებანი პოსტსაბჭოთა სივრცეში (ქართული, უკრაინული და რუსული ლიტერატურის მიხედვით)
საერთაშორისო კონფერენცია „ჰუმანიტარული მეცნიერებები ინფორმაციულ საზოგადოებაში - IV“, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2022, საქართველო, ბათუმი (თანაავტორ(ებ)ი: მ. თუხარელი) - „ოლგა ტოკარჩუკის მხატვრული სამყარო („შოტლანდიური თვის“ მიხედვით“)“.
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია „პოლონეთი-საქართველო - ორსაუკუნოვანი დიალოგი“, თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახ. სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2022, საქართველო, თბილისი - „ბათუმური ტექსტის“ პოეტიკა კულტურათა დიალოგის ჭრილში
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია - “შავიზღვისპირეთი ცივილიზაციათა გზაჯვარედინზე", ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ნიკო ბერძენიშვილის ინსტიტუტი კონსტანცას ოვიდიუსის უნივერსიტეტის სამი მონოთეისტური რელიგიისა და კანონიკური სამართლის შესწავლის კვლევის ცენტრი, 2022, საქართველო, ბათუმი - “ბიბლიური მოტივების თარგმანში რეპრეზენტირების შესახებ”
CODFREURCOR-ის მე-8 საერთაშორისო კონფერენცია „ეროვნული ლიტერატურა თარგმანში“, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2020, საქართველო, ბათუმი (თანაავტორ(ებ)ი: არა)