- ტურიზმის ფაკულტეტის ორგანიზებით, ყოველწლიურად იმართება საერთაშორისო სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია „ტურიზმი: ეკონომიკა და ბიზნესი“, რომელშიც მონაწილეობას ღებულობს 20-ზე მეტი ქვეყნის უნივერსიტეტების პროფესორ-მასწავლებლები და ტურიზმის ინდუსტრიის წარმომადგენლები.
გრანტები
- უმაღლესი განათლების ინტერდისციპლინური რეფორმა ტურიზმის მენეჯმენტის და გამოყენებითი გეოინფორმაციის სასწავლო პროგრამაში, ევროკავშირი - (561547-EPP-1-2015-1-IL-EPPKA2-CBHE-JP) (2016-2019)
- მდგრადი ტურიზმი: სოფლად მეწარმეობა და კულტურული მემკვიდრეობა. ყირგიზეთს, საქართველოსა და ნორვეგიას შორის საგანმანათლებლო თანამშრომლობა. ნორვეგიის საერთაშორისო განათლების ცენტრი - CIU - CPEA-2015/10035 (2016 - 2019)
- „მდგრადი ტურიზმის მენეჯმენტის საერთაშორისო საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების ახალი მოდულების განვითარება“, ევროკავშირი - 517306-TEMPUS-1-2011-1-DE- TEMPUS-JPCR, 2013 -2016