• 15.09.2004 - 09.01.2006 ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის ასოცირებული პროფესორი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• 09.12.1998 - 15.04.2004 რუსული ენის კათედრის მასწავლებელი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• 12.12.1996 - 01.07.1998 მოწვეული მასწავლებელი საათობრივი ანაზღაურების წესით, ბათუმის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი
• 03.01.1995 - 01.12.1995 კომპიუტერის ოპერატორი, საინფორმაციო სააგენტო "აჭარა"
• 18.10.1993 - 21.08.1995 ლაბორანტი, ბათუმის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი
• ანდაზათა ფონის ეროვნულ-კულტურული სემანტიკა (კროს-კულტურული ანალიზი)
НАЦИОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНАЯ СЕМАНТИКА ПОСЛОВИЧНОГО ФОНА (КРОСС-КУЛЬТУРНЫЙ АНАЛИЗ) . რუსული ენა და კულტურა მთარგმნელობით ასპექტში (კონფერენციის მასალები), 1, 2023, 579-587 (თანაავტორ(ებ)ი: თ.დიასამიძე)
• ევროპული იდეალები და ეროვნული თვითმყოფადობა XX საუკუნის ქართულ ემიგრანტულ ლიტერატურაში/ European Ideals and National Identity in Georgian Emigrant Literature of the XX Century).
Knowledge and Ideological Frontlines. Europe and the Black Sea Region after World War II, Balkanistik Forum, 2021/1., 2021/1, 2021, 138-152 (თანაავტორ(ებ)ი: მ.სიორიძე)
• ქალი - ეროვნული და კულტურული იდენტობის სტერეოტიპული ხატი ლიტერატურული კომპარტივისტიკის კონტექსტში / Woman as a Stereotypical Image of National and Cultural Identity in the Context of Literary Comparativistics.
Balkanistik Forum - Autonomy, Dependence, Resistance, 2, 2020, 302-316 (თანაავტორ(ებ)ი: მ.სიორიძე)
• პარემია როგორც თარგმნის მინიმალური ერთეული
ინტერდისციპლინარული კვლევების ახალი ჰორიზონტები, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, 2023, ბათუმი/საქართველო
• ინტერსემიოტიკური თარგმანი როგორც კულტურათა დიალოგი / INTERSEMIOTIC TRANSLATIONAS A DIALOGUE OF CULTURES
საერთაშორისო კონფერენცია Aacademic World, სამეცნიერო ორგანიზაცია Aacademic World, 2022, პრაღა/ჩეხეთი (თანაავტორ(ებ)ი: ნ.ფარტენაძე)
• ანდაზათა ფონის ეროვნულ-კულტურული სემანტიკა (კროს-კულტურული ანალიზი) / National-Cultural Semantics of a Proverbial Background (Cross-сultural Analysis)
საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციის «Русский язык и культура в зеркале перевода», თარგმანის უმაღლესი სკოლა მ.ლომონოსოვის სახელობის, 2020, სალონიკი/საბერძნეთი (თანაავტორ(ებ)ი: თ.დიასამიძე)