• 27.03.2020 ეფექტური გაყიდვები, MPR CREATIVE AGENCY , ონლაინ ტრენინგი
• 25.11.2019 როგორ შევქმნათ ინოვაციური ბიზნესმოდელი , ჯეპრა, ლურჯი ეკონომიკა, ბსუ, ბათუმი
• 18.09.2019 - 20.09.2019 ადვოკატირება და სოციალური მედეა , PEOPLE IN NEED, ბათუმი
• 01.09.2019 - 11.09.2019 ფორმალური ლოგიკის კანონენის გამოყენება სწავლა-სწავლების პროცესში ( კრიტიკული აზრვნების განვითარების მიზნით, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურის და სპორტის სამინისტრო, ბსუ, ბათუმი
• 12.08.2019 - 14.08.2019 საერთაშორისო ვაჭრობის ძირითადი ასპექტები სოფლის მეურნეობაში, აშშ-ს სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტი , ჯიპა, ბათუმი
• 18.04.2016 - 22.04.2016 ახალგაზრდა მეცნიერების სემინარი / Young Researchers Seminar , კარლ ფრანცის გრაცის უნივერსიტეტი, ავსტრია, გრაცი / Karl- Franzens-Universitat GRAZ University of Graz, Graz , Austria
• 18.06.2014 - 17.07.2014 ევრაზიის ქვეყნების თანამდებობის პირებისთვის სურსათის უვნებლობის მართვის სემინარი 2014 წ / Семинар по управлению безопасностью пищевой продукций для чиновников евразийских стран 2014 г , ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ეკონომიკის სამინისტრო ქ.პეკინი, ჩინეთი / Министерство торговли Китайской Народной Республики, Пекин, Китай
• 01.09.2013 - 01.09.2014 დემოკრატიის მთხრობელთა სკოლის ტრენინგ-კურსი, ორგანიზაცია ბორჯღალი/ ფონდი ღია საზოგადოება საქართველო/ ბათუმი, საქართველო
• 25.11.2012 - 30.11.2012 ბიზნესის დაწყების გზამკვლევი მეწარმეებისთვის; ფინანსური პროდუქტები; ვაჭრობის ხელშეწყობა / Business Start-Up Guide for Entrepreneurs; Financial Products; Access to Financing , Ministry of Economy and Finance of Adjara Autonomous Republic, Batumi. Georgia, trade promotion center, Batumi, Georgia
• 26.08.2012 - 31.08.2012 ლოჯისტიკა / Logistics , Trade promotion Centre, აჭარის ა.რ ეკონომიკის სამინისტრო, ბათუმი , საქართველო / Trade promotion Centre, Ministry of Economy and Finance of Ajara Autonomous Republic, Batumi, Georgia
• 23.05.2012 - 28.05.2012 საქართველოს საგადასახადო კოდექსი / Tax code of Georgia , Trade promotion Centre, აჭარის ა.რ ეკონომიკის სამინისტრო, ბათუმი, საქართველო / Trade promotion Centre, Ministry of Economy and Finance of Ajara Autonomous Republic, Batumi. Georgia
• 12.03.2012 - 17.03.2012 საერთაშორისო ვაჭრობა - ექსპორტი/იმპორტი / International Trade - Export/Import , Trade promotion Centre, აჭარის ა.რ ეკონომიკის სამინისტრო, ბათუმი, საქართველო / Trade promotion Centre Ministry of Economy and Finance of Ajara Autonomous Republic, Batumi. Georgia
• 20.01.2012 - 22.01.2012 საქართველოს ახალგაზრული ეკონომიკური ფორუმი -2012, საქართველის ეროვნული ბანკი, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო, თბილისი, საქართველო
• 25.03.2025 - 30.03.2025 მოწვეული ლექტორი, ერასმუსის + აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამა, პოლონეთი , კროსნოს გამოყენებით მეცნიერებათა სახელმწიფო უნივერსიტეტი/ პოლონეთი, კროსნო.
• 27.05.2024 - 01.06.2024 მოწვეული ლექტორი , ერასმუსის + აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამა / Invited lecturer, Erasmus + Programme teaching staff mobility , Romania, , სუჩევას სტაფან კალ მარეს უნივერსიტეტი, სუჩევა , რუმინეთი / Stefan cel Mare University of Suceava, Suceava, Romania
• 15.05.2023 - 21.05.2023 მოწვეული ლექტორი, ერასმუს + აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამა / Invited lecturer, Erasmus + Programme mobility for teaching , ცენოვის ეკონომიკის აკადემია, სვიშტოვი, ბულგარეთი / D.A Tsenov Academy of Economics, Shvishtov Bulgaria
• 19.09.2022 მადლობის სიგელი - ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე წარმატებული სამეცნიერო და პედაგოგიური საქმიანობისათვის, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი/ ბათუმი
• 11.09.2017 - 12.02.2018 Erasmus + გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში ალკალას უნივერსიტეტის ეკონომიკის, ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის უმაღლესი სადოქტორო საგანმანათლებლო პროგრამის დოქტორანტი/ Erasmus + Student at Universidad de Alcala , ალკალას უნივერსიტეტი, მადრიდი ესპანეთი
• 15.09.2015 მადლობის სიგელი წარმატებული სამეცნიერო და პედაგოგიური საქმიანობისათვის , ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი/ ბათუმი
• 12.11.2011 საქართველოს სტუდენტური ოლიმპიადა ეკონომიკაში 2011- აჭარის ავტონომიურ რესპუბლიკაში პირველი ადგილი, საქართველოს ეროვნული ბანკი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, საქართველოს სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო / თბილისი