სხვა სამეცნიერო აქტივობები
სტაჟირება, ტრენინგები, სტიპენდია/ჯილდო
- 21.04.2024 .საერთაშორისო კონტინენტშორისი საგრანტო პროექტი: INTERCONTINENTAL DIALOGUE ON PHRASEOLOGY PROJECT 4: IDP 4: , უნივერსიტეტი, პოლონეთი, იაპონია
- 29.09.2013 - 10.03.2023 .6-საათიანი სასწავლო კურსი სწავლების თანამედროვე მეთოდებში” , ბსუ ბათუმი, საქართველო
- 20.12.2016 - 20.12.2016 Treffen im Goethe-Institut.Vorläufiges Programm“Situation und Entwicklungsperspektiven von Deutsch und Germanistik an georgischen Hochschulen. DAAD- Informationszentrum, DAAD Tiflis
- 05.06.2019 - 05.02.2019 ერაზმუს+სასწავლო გრანტი გერმანიაში Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში. დიუსელდორფის ჰაინრიხ ჰაინეს უნივერსიტეტი M, დიუსელდორფის ჰაინრიხ ჰაინეს უნივერსიტეტი
- 23.04.2019 - 02.05.2019 საგრანტო პროექტებში მონაწილეობა: გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახური (DAAD) 2019 აპრილი, ერაზმუს+სასწავლო გრანტი გერმანიაში Erasmus+ გაცვლითი პროგრამის აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში. დიუსელდორფის ჰაინრიხ ჰაინეს უნივერსიტეტი , გერმანია, ჰაინრიხ ჰაინეს უნივერსიტეტი დიუსელდორფში,