- 31.03.2022 - ბიზნესის ადმინისტრირების დოქტორი, ეკონომიკა და ბიზნესი , ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
სამეცნიერო ინტერესების სფერო
სოციალური კვლევის მეთოდები, ეკონომიკური უსაფრთხოება, უმაღლესი განათლების ეკონომიკა, კურსდამ\ტავრებულთა დასაქმება და უმუშევრობა
- 19.09.2022 - 19.09.2026 ასისტენტ-პროფესორი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- 01.10.2021 - 08.09.2023 ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტის დეკანის თანაშემწე, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელწიფო უნივერსიტეტი
- 14.09.2017 - 01.10.2021 სამეცნიერო კვლევების სამსახურის მთავარი სპეციალისტი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- 01.07.2016 - 30.06.2017 საგარეო ურთიერთობათა სამსახურის მტავარი სპეციალისტი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- Attachment Theory and Sense of Place for Visitors to Kazbegi National Park
Advances in Tourism, Technology and Systems, 1, 2023, 383 (თანაავტორ(ებ)ი: António Cardoso, Manuel Sousa Pereira, Bruno Barbosa Sousa & Silvia Faria ) - A NEW APPROACH TO UNIVERSITY – ENTERPRISE COOPERATION MODEL: CASE OF GEORGIA
Economic Science for Rural Development, 56, 2022, 366-375 (თანაავტორ(ებ)ი: Natela Tsiklashvili1) - Survey of Higher Education Institutions Involvement in the Regions of Georgia in the Context of Graduate Employment
Globalization and Business, 12, 2021, 37-44 (თანაავტორ(ებ)ი: Tsiklashvili N) - Regional Sustainable development through enhancing the regional graduates’ employability; Case of Georgia. 2021
Economic Science for Rural Development Conference Proceedings, 55, 2021, 241-249 (თანაავტორ(ებ)ი: Tsiklashvili N)
- უმაღლესი განათლების სახელმწიფო დაფინანსების გავლენა ქვეყნის სოციალურ-ეკონომიკურ განვითარებაზე
„ფავორტი სტილი", 978-9941-8-6175-8, 2023, 248 (თანაავტორ(ებ)ი: გიორგი ქათამაძე, ეკატერინე შაინიძე, ნინო მამულაძე, თამარ ფოლადაშვილი. თამილა თურმანიძე, თამარ ღოღობერიძე, თამთა ბერიძე, იამზე სურმანიძე, ტარიელ გიორგაძე, ნესტან ვარშანიძე, გიორგი აბაშიძე) ) - Monograph "University graduates skills and employability analysis, case of Georgia"
, , 2021, 60 (თანაავტორ(ებ)ი: Tsiklashvili N)
- 05.07.2024 - 07.07.2024 საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა „ინტერსექტორული თანამშრომლობა, ტექნოლოგიების ტრანსფერი და ინოვაცია“, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- 27.01.2024 - 28.01.2024 "საერთაშორისო საგრანტო კონკურსებისთვის აპლიკაციების შედგენის ფინანსური საკითხები" , ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- 24.01.2024 - 25.01.2024 "უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების ინტერნაციონალიზაცია", ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
- 04.12.2023 - 05.12.2023 "როგორ გავხადოთ ლექცია/სემინარი ინტერაქტიული (სწავლების აქტიური მეთოდები)", ინოვაციური განათლების ცენტრი
- 14.11.2023 - 15.11.2023 "როგორ მოვამზადოთ საგანმანათლებლო პროგრამები აკრედიტაციისთვის მოქმედი სტანდარტების შესაბამისად", ინოვაციური განათლების ცენტრი
- 23.12.2022 მადლობის სიგელი - ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე წარმატებული სამეცნიერო და პედაგოგიური საქმიანობისათვის, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი/, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი