• საბაკალავრო ნაშრომების ხელმძღვანელობა, 2020
სტაჟირება, ტრენინგები, სტიპენდია/ჯილდო
• 05.07.2024 - 07.07.2024 საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა „ინტერსექტორული თანამშრომლობა, ტექნოლოგიების ტრანსფერი და ინოვაცია“, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• 27.01.2024 - 28.01.2024 "საერთაშორისო საგრანტო კონკურსებისთვის აპლიკაციების შედგენის ფინანსური საკითხები" , ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• 24.01.2024 - 25.01.2024 "უმაღლესი განათლებისა და მეცნიერების ინტერნაციონალიზაცია", ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
• 04.12.2023 - 05.12.2023 "როგორ გავხადოთ ლექცია/სემინარი ინტერაქტიული (სწავლების აქტიური მეთოდები)", ინოვაციური განათლების ცენტრი
• 14.11.2023 - 15.11.2023 "როგორ მოვამზადოთ საგანმანათლებლო პროგრამები აკრედიტაციისთვის მოქმედი სტანდარტების შესაბამისად", ინოვაციური განათლების ცენტრი
• 23.12.2022  მადლობის სიგელი - ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტზე წარმატებული სამეცნიერო და პედაგოგიური საქმიანობისათვის, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი/, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი